topled.ir |وب سایت تاپ ال ای دی| تابلو LED

تابلو LED، امروزه به عنوان بهترین و به صرفه ترین راه برای معرفی برند، محصول و تبلیغات شناخته شده است زیرا تابلو LED از لامپ های LED استفاده می کند. این لامپ ها که دیود های ساطع کننده نور هستند باعث می شوند که متن یا تصویر تابلو LED، بسته به اندازه ای که دارد، تا مسافت های زیادی قابل دیدن باشد.

تابلو LED انواع مختلفی دارد که می توان به تابلو ال ای دی ثابت، تابلو روان، تلویزیون شهری و مانکن دیجیتال اشاره کرد که هرکدام دارای ویژگی های خاص خود بوده و در شرایط مختلفی نیز استفاده می شوند.

تابلو ال ای دی ثابت، از انواع پرطرفدار تابلو LED است که می تواند نوشته یا متن را به صورت ثابت نشان دهد. برای ساختن آن می بایست ابتدا متن یا تصویر را در نرم افزار مخصوص، وارد نموده تا تعداد و نوع لامپ های ال ای دی یا اس ام دی را مشخص کرد. همچنین می توان با استفاده از این راه، میزان مقاومت و تعداد منبع تغذیه برای تابلو LED را نیز پیدا کرد. سپس با استفاده از دستگاه های مخصوص، نوشته یا متن را بر روی صفحاتی برش داده و بعد از ایجاد سوراخ ها برای لامپ، تابلو ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

محبوب ترین انواع تابلو های ال ای دی، تابلوروان است. تابلو روان نسبت به انواع تابلو های ال ای دی، از امکانات بیشتری برخوردار است و برای ساختن آن نیز، از قطعات زیادی استفاده می شود. تابلو ال ای دی روان، در میان تابلو های LED، به صرفه ترین تابلو نیز می باشد.

یکی از مهم ترین و گران ترین قطعاتی که در تابلو LED استفاده می شود، نیمه رسانا است. این قطعه که به تراشه نیز معروف است، بخش حساس تابلو می باشد که وظیفه آن، کنترل مصرف برق و میزان روشنایی تابلو LED است که حرارت ایجاد شده و طول عمر لامپ LED را تعیین می کند.

تاریخ انتشار: 22 اسفند 1396