topled.ir |وب سایت تاپ ال ای دی| تابلو روانتابلو روان، یکی از انواع پیشرفته و محبوب تابلو ال ای دی است که امروزه میتوان بر سردر هر مغازه و فروشگاهی مشاهده کرد. تابلو روان برخلاف تابلو ال ای دی ثابت که متن یا تصویر را به صورت ثابت نمایش می دهد، نوشته ها را با استفاده از افکت های مختلف، به صورت شناور نشان میدهد و به این دلیل میتوان در تابلو روان، نوشته ها و تصاویر مختلفی را نشان داد.

تابلو روان با دو ماژول مختلف به بازار عرضه میشود. یکی از این ماژول ها، ماژول ال ای دی می باشد. ماژول های ال ای دی، پنل هایی هستند که بر روی آن ها لامپ های ال ای دی قرار گرفته است. این لامپ ها در واقع دو قطب آند و کاتد هستند که با عبور جریان برق از آن ها، باعث ایجاد نور می شود. این دو قطب درون محفظه ای قرار دارند که رنگ ماژول تابلو روان به رنگ محفظه آن بستگی دارد.

ماژول دیگری که در این نوع تابلو ال ای دی استفاده می شود، اس ام دی نام دارد. ماژول اس ام دی، نوعی صفحات تخت مسی هستند که رشته های بسیار نازک طلا، با خلوص 99 درصد با استفاده از خمیر سیلیکون، بر روی آن ها قرار میگیرد. تابلو روان که از ماژول اس ام دی استفاده میکند، نسبت به ماژول ال ای دی از مصرف برق کمتری بهره میبرد و علاوه بر آن، به دلیل بازدهی بسیار بالاتر نسبت به ماژول ال ای دی، از فاصله بسیار دورتر نیز قابل دیدن است. به همین دلیل ماژول اس ام دی، برچسب قیمتی بسیار بالاتری نسبت به ماژول ال ای دی دارد.

تابلو روان به دلیل اینکه معمولا در فضا های باز نصب می شود، میبایست نسبت به شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم باشند از اینرو قاب هایی که تابلو ال ای دی روان در آن قرار میگیرند، از رنگ های الکترواستاتیکی استفاده میکند که نسبت به شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم هستند.

تاریخ انتشار: 20 اسفند 1396